Oppdretterliste

Oppdretterne som står på denne listen er medlemmer i Norsk Polarhundklubb. Kull som er godkjent etter klubbens regler for avl og oppdrett finner du på
valpelista.

Oppdretterne er listet opp i alfabetisk rekkefølge

Kennel Belaya Moluca
Beate Larsen og Thomas Hjertenes
Røykenveien 393
1389 Heggedal
Tlf: Beate 412 21 652 / Thomas 469 16 116
Kennel.belaya.moluca@hjertenes.com

Kennel Catch My Spirit
Kristin Lundin Lauritzen
Damli 7
1591 Sperrebotn
Tlf: 970 08 561
kristinlula@online.no

Kennel Chief Of Iroquoise
Lise Pedersen Rånes
Ola Setromsvei 12a
7024 Trondheim
Tlf: 950 22 980
lise_pedersen_raanes@hotmail.com

Kennel CrystalClear
Gyrid Helèn Rønning
Skotselvveien 185
3302 HOKKSUND
Tlf: 984 49 009
ghroeska@online.no

Kennel Fannhvit
Line Buan
Buan gård
7320 Fannrem
Tlf: 970 85 954
buan.line@gmail.com

Kennel Grønnvinter
Laila og Magnus Nordås
Nordåsdalen 33
5235 Rådal
Tlf: Laila 414 05 825 / Magnus 952 38 711
norlaila@online.no

Kennel Nondagstind
Terje Lystad og Elin Lavold
Oddestemmen 6
4735 Evje
Tlf: 906 31 416
te-lyst@live.no

Kennel Pilskaret
Vibeke og Stig Nather-Aafarli
Tjønngrenda 10
6683 Vågland
Tlf: 466 47 976
kennelpilskaret@gmail.com

Kennel Polarhaugen
Solfrid Bolkan Østvik
Lauvhammerhaugen 13
7820 Spillum
Tlf: 450 38 849
Solfrid.bolkan@ntebb.no

Kennel Polarhiet
Nina Kristin Eggen
Fremovegen  804
7540 Klæbu
Tlf: 930 08 988
polarhiet@hotmail.com

Kennel Rajuma
Gro Moe-Gumø
Korbuveien 20
3614 Kongsberg
Tlf: 35 01 32 41 / 958 67 663
gro-m-gu@online.no

Kennel Rognhaugen
Regina Bock
Bryggevegen 143
2350 Nes/H.
Tlf: 995 31 466
rboc@online.no

Kennel Snødehulen
Marius Foldøy og Line Albertsen.
Risabergvegen 86,
4056 Tananger
Tlf: 458 50 046
snodehulen@gmail.com

Kennel Vinterborgen
Sissel Johnsen, Stein H. Vedal og Lena Blomli
Gosenveien 888
7717 Steinkjer
Tlf: 473 39 485 / 993 39 934
kennel@vinterborgen.com

Kjeborg’s Kennel
Borghild og Kjetil Hagen
Dalen Skoghem
67040 Åmotfors
Sverige
Tlf: 474 16 708
post@samojeder.com

Kvitkrullen Kennel
Else og Bjørn Lasse Pettersen
Fogstadveien 2
3090 Hof
Tlf: 981 05 504 / 981 37 110
bjornlpettersen@gmail.com

Polarjuvelens Kennel
Anette Granås Gyth og Gerd Granås
Liljeveien 11
8680 Trofors
Tlf: Gerd 402 34 158 / Anette 977 01 808
polarjuvelen@hotmail.com

Serako Maybtso Kennel
Erik og Manuela Holm Melby
Disenåvegen 1148
2150 Årnes
Tlf: 907 75 951 / 960 12 481
erik@whitejoy.no / manuela@whitejoy.no

Zicata Kennel
Janne Liljedahl
Fjellnærveien 42
2610 Mesnali
Tlf: 62 36 30 28 / 469 47 183 / 402 42 952
janne@zicata.com

Oppdrettere som ønsker å være med på denne listen betaler kr. 100,- pr. kalenderår. Betalingsfristen er den 31.01. for gjeldende år.

Summen betales til: Avlsrådet for Samojed, kontonr.: 5136.05.70030. NB! Husk å merke innbetalingen  «Oppdretterlista 20XX». Samtidig sendes en epost med kontaktinformajson til saraadet@polarhund.no

Oppdretterne på denne lista forplikter seg til å følge klubbens avslregler.

Har man et kull som ikke følger avlsreglene får man en advarsel, ved flere kull som ikke følger reglene fjernes man fra oppretterlista i 12 måneder.